Halloweenská noc

30. ledna 2012 v 19:18 | prima holky |  Příběhy

Klíčová otázka : Vydržíte o Halloween neječet strachy?


Halloweenská noc aneb ztraceni blízko domovaMonika a Klára si sedly k počítači a začaly vyhledávat : Halloweenské kostýmy, haloweenské dekorace a hlavně Halloweenská STRAŠIDLA.Monika se najednou zděsila

,, Kláro, podívej, že tohle není možný, tohle se nemohlo stát." dořekla a vystrašeně se podívala na Moniku. ,, Ale jdi, jenom si tady někdo z lidí dělá srandu, vždyť přece sama víš, jaký jsou kluci z naší třídy." Odpověděla Monika a podívala se na Kláru, jako když spadla z višně. ,, Je Halloween a to je možný úplně všechno."


Holky si dál četly článek :

V listopadu roku 1992 se ve městečku Marpl zabila 20tiletá dívka. Říká se, že ve sklepě, kde cvičila na kladině spatřila červeného anděla, Zděsila se a z dvoumetrové kladiny spadla a pád nepřežila. Dívka byla gymnastka s vynikajícími výsledky, ale asi pět měsíců před tragédií jí praskla achilovka při nepovedeném cviku na hrazdě. Právě o Halloween si chtěla připomenout své mistrovské číslo a to se jí stalo osudným. Někteří lidé tvrdí, že se jí její číslo prostě jen nepovedlo, ale její nejbližší přátelé a rodina si myslí, že Michaela Georgová by se takové chyby nedopustila. Její matka nám na to řekla ,, Padat při zkouškách pro Míšu byla už celkem známa věc a první, co se učili bylo ,, umět padat". Naučila se vždy dopadnout na celé nohy nebo si prostě sednout. Nikdy by se nedopustila takové chyby." ,, Jsme si jistí, že Míša nebyla blázen a opravdu tam dole ve sklepě něco viděla. Nejsme si jistí, zda to byl červený anděl - symbol smrti a trápení, ale víme, že se tam něco stalo."říkají přátelé Michaely. Rodiče zesnulé dívky dříve bydleli na adrese MARPL, U UPÍRA 947, ale hned po smrti se celá rodina odstěhovala do USA a nezanechali po sobě nejmenší stopy.

Jennifer Allisonová 22. listopadu 1995


Obou dvou dívkám zůstal na tvářích strnulý a nejistý obličej. ,, Pořád si myslíš, že tohle vymysleli nějací puberťáci?" ptala se vystrašeně Klára. ,, Ne, už o tom ani neuvažuju." odpověděla. ,, U Upíra 947………….tam bydlí slečna McBatová."

,, Co tím myslíš???" ptala se ještě míň sebejistě než před tím. ,, Na Halloween vždy odjíždí do USA, prý tam má nějaké příbuzné. Nepřijde ti to zvláštní? Rodiče Michaely se po její smrti odstěhovali do USA a slečna McBatová tam o HALOWEEN každoročně jezdí."zamýšlela se Monika. ,, Co to může znamenat? Možná je to jen hloupá náhoda, ale možná je tam něco moc důležitějšího, ale CO? ,, To právě ještě nevím." Odvětila Monika a začala popojíždět myší. ,, Musíme se do toho sklepa podívat, vrátit se tam kde Michaela umřela." Klára na to: ,, To snad nemyslíš vážně? My polezeme do sklepa, kde umřela nějaká holka a ještě k tomu v době kdy tam umřela? Ne, ne, ne Mončo, to je opravdu úplná blbost.


Monika věděla, že slečna McBatová si sklep nechává otevřený pro kočky, protože tam stejně není co ukrást. I když se Klára vzpouzela nakonec ji přemluvila. Vzala dvě tašky přes rameno a začala do nich cpát : dvě baterky, dva pepřový spreje ( pro jistotu, co kdyby se tam něco zvrtlo), zápisník a propisky. Ze svojí skříně vytáhla dva teplé svetry a šusťákové bundy. Dva páry lyžařských ponožek a kotníkové boty.

,, Seš si jistá, že je to dobrej plán?"

,, Ne, ale chci vědět, co se tam té noci stalo." odpověděla statečně Monika.

Vzaly si ty tašky, Monika vzala klíče z věšáku, nasadily si čepice a udělaly první krok z domu. ,, Tak a teď už není cesty zpět" řekla Monika a zamkla dům. Přešly k domu slečny McBatové, který byl přes ulici. Najednou si obě dvě něco uvědomili - ten dům je strašně zvláštní, má popraskané stěny, je porostlý břečťanem a všechna okna jsou tajuplně tmavá = vypadá jako upíří sídlo. ,, Už vymýšlíme pěkný hlouposti, Moniko, opravdu bychom se měli ještě vrátit dokud je čas." tvrdila Klára.

,, Před vchodem jsem řekla ,, už není cesty zpět" a to pořád platí." Odsekla jí Monika.


Otevřely vchod do sklepa a zděsili se ,, Pane Bože, tady se od té vraždy nikdo nebyl" lekla se Monika. Klára se na Moniku s údivem podívala,, Počkej, počkej, co si to říkala, že od té VRAŽDY? Ty si myslíš, že Michaelu Georgovou někdo úmyslně zabil? V zápisech je jasně napsáno SPADLA Z KLADINY a ne, že jí někdo shodil."

,, Já si to ale nemyslím a neříkám, že jí někdo shodil, mohla zemřít i jinak." Stála za svém Monika.

Na zemi byly velké kaluže krve, převrácená kladina a……..ČERVENÝ ANDĚL?

Na zdi byl pověšený hrůzostrašný anděl, kterého by se lekl i nebojácný člověk.

,, Měla jsem pravdu, byla to vražda, ale nešťastnou náhodou. Nějací vtipálci sem o Halloween pověsili tohoto anděla a čekali na zábavu."řekla Monika. ,, Ale pak se zvrtlo a místo žertu z toho byla úplně zbytečná smrt." dodala Klára.

,, Teď jenom zjistit, kdo to byl." ,, Snad nechceš jít hledat ještě někam dál? Co třeba do lesa, tady je to pro nás moc málo nebezpečné, co?"naštvala se Klára a čekala na odpověď……………,, To snad nemyslíš vážně, že ne. Doufám, že nechceš jít teď o Halleween sama do tmavého lesa?"vystrašila se Klára.

,, to právě, že chci. Kam jinam se schovávají takovýhle vtipálci." odpověděla Monika a vytáhla baterky.


Vyšly ven ze sklepa a ulevilo se jim, protože ve sklepě byl strašný zápach. Došly až na konec ulice U Upíra a tam se zastavily, protože stály před velkým a tajuplným lesem, který vlastně ani neznaly. Monika se hluboce nadechla a jedním krokem do lesa vstoupila.


,, Moniko,Moniko,Moniko,Moniko,Moniko"opakovala ozvěna. ,, Podívej, tady je vyšlapaná cesta, pojďme."řekla Klára. Holky vstupovaly stále hlouběji a hlouběji do lesa, když najednou Monika prohlásila ,, Teď musím něco přiznat - my jsme se ztratily."

Před jejich očima se objevila záchrana - kluci od nich ze třídy : Joel, Thomas a Georg. ,, Cože se nebojíte takhle pozdě večer chodit do toho nejhlubšího kouta lesa?" ptal se Joel, který se líbil Monice.

,, My jsme se tak trošku ztratily"přiznala Monika.

,,Tak pojďte, my vás dovedem ven."řekli kluci. Za chvíli už byli všichni venku z lesa.Holky se smutně vrátily domů s pocitem, že nevypátraly vůbec nic. Když to se znovu podívaly na článek , dočetly ho a najednou jim to došlo.

Byl to zestručnělý obsah knížky ,,Halloweenská tragédie" kterou napsala Jennifer Allisonová. V domě slečny McBatové se natáčel také tento film a proto se o něm Jennifer Allisonová ve svém článku zmínila. Všechny ty věci ve sklepě byly jen kulisy z natáčení, které si slečna McBatová nechala na památku.


,, Tak takhle to bylo, žádná vražda, ale americký film" radovala se Klára,, ale pořád mi není jasné, proč slečna odjíždí do USA?."

Monika jí odpověděla,, To je přece jasný. Slečna McBatová je tu úplně sama, s Jennifer Allisonovou se zřejmě kamarádí a ta je z USA, tak za ní normálně jezdí. O Halloween zrovna proto, že oslavují výročí svého filmu."


Halloween je napínavý a vzrušující, jen holky trochu mrzelo, že na to přišly díky tomu, že článek nedočetly.Mrkající

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MaAnonym MaAnonym | 6. února 2012 v 19:28 | Reagovat

tyjo prima holky ste fakt dobry. hallowen se mi libi nejvic ze vsech. jen tak dal :D

2 prima holky prima holky | 10. března 2012 v 16:26 | Reagovat

moc ti dekujeme za komentar a za navstevovani nasi stranky

3 anonym anonym | 18. března 2012 v 18:13 | Reagovat

pani tohle je neuveritelně dobrý! snad nejlepší co sem kdy na blogu čet!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama